Jakie kupić dobre garnki?

garnek wmf funkction

Kupno garnków to nie lada wyzwanie – pragniemy, aby były one nie tylko funkcjonalne, wykonane z wysokiej klasy materiałów, ale również prezentowały się ładnie. W obecnych czasach kupno garnków z pewnością jest znacznie łatwiejszym zadaniem, niż miało to miejsce wiele lat temu. Mnogość ofert oraz producentów tego rodzaju produktów sprawia jednak, iż wielu kupujących czuje się najzwyczajniej zagubionych. Czy istnieją wskazówki, którymi należy kierować się podczas kupna garnków? Gdzie kupić dobre garnki?

Kupowanie garnków możliwe jest na kilka sposobów. Z pewnością najwygodniejsze to wygodny fotel na przeciwko monitora komputerowego oraz przeglądanie ofert na stronie producenta. Coraz więcej firm umożliwia kupowanie online – co zdecydowanie ułatwia decyzję. Konieczne jest jednak w tym wypadku zapoznanie się ze szczegółowymi parametrami konkretnego zestawu. Kupowanie przez internet ma również inną zaletę – duże opakowanie garnków jest dostarczane do naszego domu praktycznie pod drzwi. Usługa kuriera jest osobno płatna, jednak możemy mieć pewność, iż towar został odpowiednio zabezpieczony i nie ma konieczności samodzielnego martwienia się o transport zamówionych towarów. Kupowanie na stronach producenta to również gwarancja autentyczności produktu oraz otrzymania stosownej gwarancji na zakupione garnki.
Innym sposobem kupna jest oczywiście odwiedzenie jednego z wielu sklepów AGD, w których z pewnością nie brakuje tego rodzaju produktów. Plusem tego sposobu jest oczywiście możliwość dotknięcia interesujących nas garnków i samodzielna ocena, czy są to modele spełniające nasze oczekiwania. garnki możliwe są również do kupienia na licznych bazarach oraz straganach, jest to jednak jeden z najmniej pewnych zakupów – garnki mogą być marnej jakości, a ich cena niewspółmierna do tego, co otrzymujemy. Tego rodzaju produkty również ciężko reklamować w razie uszkodzenia.

dobra brytfanna do gotowania na parze

Podczas kupowania garnków warto zwracać uwagę na kilka parametrów. Jakich?
Jeśli planujemy zakup dużego kompletu garnków, powinny znaleźć się w nim konkretne elementy – z pewnością niewielkie rondelki z uchwytami, w których możemy przygotować niewielkie posiłki, np. ugotować kilka jajek. W zestawach tego typu nie powinno zabraknąć przynajmniej dwóch garnków o średnicy nie mniejszej niż 20 cm. Dzięki temu możliwe będzie przygotowywanie większej ilości produktów.

Kupowany komplet powinien być wykonany z trwałych materiałów – najczęściej wykorzystuje się do tego stal nierdzewną, również metale emaliowane. Wiele z oferowanych na polskim rynku garnków posiada bardzo cienkie ścianki, co może sugerować, iż po niedługim czasie użytkowania garnek trzeba będzie wymienić. Bardzo istotne jest, aby sprawdzić uchwyty interesujących nas garnków. Powinny być one tworzone z tworzywa bakelitowego lub innych, trwałych i odpornych na wysokie temperatury. Garnki powinny posiadać również wieloletnią gwarancję producenta – jest to gwarancja, iż w przypadku uszkodzenia nie wynikającego z użytkowania możemy wymienić wadliwy towar na inny.

Dobre garnki z naszej oferty

Komplet garnków ze stali nierdzewnej WMF Concento

Komplet garnków ze stali nierdzewnej WMF Concento

Dobre garnki WMF Premium One

Dobre garnki WMF Premium One

Najlepsze garnki WMF Trend

Najlepsze garnki WMF Trend

cook and loveGdzie kupić dobre garnki?

Sklep internetowy Cook&Love
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 733 999 777